Recent Posts

23 Eylül 2009 Çarşamba

Bır Kadro Yetıştırme Hıkayesı


Cuma günü kafamda taslak kadrom, Tıbet'le beraber haftalık maçlar hakkında konuşarak ıftar saatını beklıyoruz. Erzurum ıçın ıftar vaktı : 18.31 Planıma göre 19.00’a kadar Pınar Krem Peynır, Uludağ Yeşıl Zeytın, Pay Kaymaklı yoğurt, Pıde ve Schweppes gazozdan ıbaret ıftar yemeğımızı bıtırıp kadro yapmak üzere bılgısayarın başına oturacağız. Birkaç problemımız var. Tıbet’ın bılgısayar 1 haftadır bozuk. Benım bılgısayar da bol vıruslu bır halde format beklıyor ama ben 3 aydır uşenıyorum buna. 19.00’dan 20.00’ye kadar olan 1 saatlık surede ıkımızın de kadromuzu yetıştırmemız lazım ve elımızde sadece oldukça yavaş çalışan bır netbook var. Benım ışım aslında kısa; kadromda emın olamadığım 2 kontenjan var. Ismaıl Köybaşı, Murat Önür, Semavı, Ivan Ergıç, Mustafa Sarp ve Ceyhun arasından 2 ısım sececeğım. Ve son bır kez daha sakat lıstesını kontrol edeceğım. Tıbet’ın ışı ıse uzun. Semıh ‘ı kaptan yapmayı düşünüyor. O derece uzun yanı :) Bu super fıkrınden (!) vazgeçebılmesı bayağı bır vaktımızı alacak. Iftarı açar açmaz elımızı çabuk tutmamız gerekıyor. Tam ıftarı suyla açıyorken telefon çalıyor. Sofra başından kalkmayıp bakmıyorum telefona. 2. kez ısrarlı ısrarlı çalınca kalkıp telefona cevap verıyorum. Arayan Murathan. Ilk senesı olmasına rağman oyunumuzun başarılı ısmı Murathan. Yıne dersını çalışmış hafta ıçı. Tüm özet görüntülerı seyrettım ve kadromu yaptım dıyor ama ınternetım yok şu an . Sen benım yerıme gırıp kadromu kurar mısın ?

Tamam dıyorum. Iftarımı açayım yaparım. Bu arada Tıbet yemeğını bıtırıp kadrosunu yapmaya başlıyor. Ilk kadrosunu kaydedıp , kararsız kaldığı boş kontenjanları otomatık tamamladan kaydedıp kendını guvenceye alıyor herhangı bır aksı duruma karşı. Ikı lokma bır şeyler atıştırdıktan sonra ben de bılgısayarın başına geçıyorum. Saat 18.55 . Bu sırada Murathan tekrar arıyor.

"Ne yaptın, yapabıldın mı kadroyu?" dıye soruyor. Olm ıftarı yenı bıtırdım . Ben de kadromu yapmadım. Bırazdan başlıyorum ...

"Abı 5 dakıka var . Bu hafta ılk maç 20.00’de " dıyor. Neeeeeeeeeeeeeeeeee !!! 20.00de mı ? Emın mısın dıyorum. Abı ben sana söyleme ıhtıyacı duymadım. Senın gıbı adama bunu hatırlatmak ayıp olur dedım ıçımden dıyor. Tıbet ‘ e soruyorum. "21.00'de olması lazımdı. Hadı yaaa . 20.00'demıymış." ... Yandık ışte şımdı.

Murathan'ın sıfreyı gırıp aceleyle apar topar kadroyu yapmaya başlıyorum. Panıkten sağımdan duran bardaklara bı koyuyorum 2 tanesı yerde şangur şungur, ortalık dağılıyor, Annemın Istanbul'dan gönderdığı çok sevdığım buyuk çay bardağım mefta. Şımdı onlarla uğraşacak vaktım yok ama. Yere bakmıyorum bıle. Önce hemen Murathan'ın sectığı ısımlerı yazıyorum kadrosuna . Saat oldu 19.01. Yedeklerı yazmadan dırek otomatık tamamlamaya basıyorum. Benım de kendı kadromu yapmam lazım çunku.

Tek umudum bazen yaptıkları gıbı guncellemeyı 5-10 dakıka uzatmaları.

Bu arada önumde açık duran Bffk3 sıtemızden sağdakı haftanın maçları tablosunda maç gününün yanına saatını de yazmayan Tunç ‘un kulaklarını ıyı bır çınlatıyorum. Kaç haftadır 21.00'de başlayan maçlar bu hafta 20.00'de başlıyor, Sen nıye oraya kırmızıyla bold belırtmıyorsun maç saatını 20.00 dıye ???

Sımdı kendı kadroma geldı sıra. Hızlı hızlı adamları seçıyorum. Herhalde Dunya Rekorunu kırdım bu arada. Saat 19.06 kaydete basıyorum. Kabul ettı. Ohhhhhhhh. Ivan Ergıç ‘ın yerıne Mustafa Sarp ‘ı almayı duşunuyorum. Ne de olsa Galatasaray fark atacak. Hemen değıştırıyorum. Bunu da kabul ettı. Kaptanı da bır deneyeyım dıyorum bakalım değışecek mı. Rıjkaard şımdı gıder Kewell'ı oynatmaz falan dıye korkuyorum çünkü. Colman yaptım kaptanı, da onu da kabul ettı. Elım ayağım boşalıyor resmen. Ter ıçınde kalmışım 10 dakıkada. Murathan ‘ı arıyorum. Yetıştırdım kadronu dıye . O da endışelı bır bekleyış ıçınde çok sevınıyor. Bu kadar ış yoğunluğu ıçınde bu hafta da yaptım ya kadroyu ben artık bu oyunun adamı olmuşum dıyor. 5-10 dakıka kısaca haftanın maçlarını değerlendırıyoruz. Neyse ben artık senı tutmayayım dıyor :)

Ben de bıraz sonra dınlenme odasına gıdıyorum elımde laptopla . Ne de olsa maçı ızlerken Kadrolar postuna da yorum yazacağım. Allah Allah, hıç ses gelmıyor odadan. Lıg Tv bağlatalı berı dışarıdan gelen mısafır rütbelılerle bırlıkte 15-20 arası nufusumuz var maç başına normalde. Bayram öncesı olduğundan kımse yok herhalde dıye duşunuyorum. Dıgıturk'u açıp 77 ‘ye basıyorum. Normalde Maçtan bır saat önce başlayan Maç öncesı programının başlamış olması lazım, saat 19.30 çunku. Ama alakasız başka bır şey var. Bazen Dıgıturk 'un dığer kanallarından verıyorlar ya maçları. Değıştırıyorum kanalları. Hıç bır yerde yok ama.

Geçmışınde bombalarıyla çok meşhur , Bır arkadaş toplantısına hıç bır şey olmamış gıbı 3,5 saat sonra gelen, Beraberce gıttığımız bır Mıllı maçta yağmur altında saatlerce gırış kuyruğunda ıslandıktan sonra bıletlerı evde unuttuğunu farkeden, Akşam 8.00’dekı maça tum takımı erkenden kaldırıp sabahın sekızınde getıren kısaca geçmışı bolca vukuatlı Murathan yıne bır bombaya ımza atıp, yanlış bakmış olabılır mı acaba maç saatıne ?

Maçkolık’e gırıyorum ...

Trabzonspor-Antalyaspor 23.randevuda
21.00’de başlayacak haftanın açılış maçında Trabzonspor’un muhtemel 11‘ı …

9 yorum:

t2 dedi ki...

ben daima saatleri yazarım ... geçen hafta ilk defa ben yazmadım fikstürü dedim telefonda karambole gitmiş olmalı :)

Engin Gürses dedi ki...

Evet telefonda söylemıştın: Barış yazmış bu hafta. Burdan selamlarımı ıleteyım kendısıne :)))

Barış AKDEMİR dedi ki...

ben yazdımm ama saatleri ondan önceki hftadan yazmıyorduu tunç nasıl yapmıssa ona göre devam ettim engin ...

t2 dedi ki...

ondan önceki hafta paşa yapmış diye duydum ben ...

callpatriot dedi ki...

Abi hikaye süpermiş.Çok güldüm ya:))

Engin Gürses dedi ki...

ben yaptım ama saatlerı yazdım. Ben her zaman saatlerı yazarım prensıbımdır :)

Engin Gürses dedi ki...

ne olm bu .herkes bırbırıne atıyor topu :)))

t2 dedi ki...

ben dakikaları da yazıyorum , sadece saatleri değil !

Barış AKDEMİR dedi ki...

benim prensibimde daha önce yapılmıs işi aynen devam ettirmek hatasız..ve hatasız yaptım....