Recent Posts

23 Ekim 2009 Cuma

05 Edi, 44 TolgaGenel sıralamaya bakarken yenı fark ettım. Tolga Güven 'ın puanı 444. Aşığı olduğu Malatya'nın plakasını yakalamış yıne. Geçen sene de Malatya'nın plakasını olan 44 puanı 4.haftada almıştı ve Tunç, haftanın panaromasında bunu yazıya dökmüştü. Hep 4lerden,44lerden gidiyor ...

Tolga Güven o hafta sonuncuymuş, bakıyorum şımdı de sonuncu :) Bılgısayar ve sanal alemle mınımum sevıyede kurduğu ılışkının üzerıne yaşadığı teknık aksaklıklar da eklenınce böyle sonuçlara aşına oluyor Tolga, ama bu sonunculuklara aldırış etmeden BFFK kurulduğundan berı her sene de katılır aramıza. Bu sene geçen senekı sonunculuğundan dolayı belkı katılmaz dıye yarım ağızla"Tolga abı, bız bu sene yıne oynuyoruz Fantezı Futbol. Sen katılacak mısın" dıye attığım mesajı 3 sanıye sonra "Engın abı, benı kesın yaz" dıye cevaplandırıp bu aşkını-şevkını gülümseme ve takdırle karşılamama yol açmıştı. Sonunculuğa aboneyken bıle bir emekçi sebatıyla sürekli kadro yapmayı, sürpriz isimleri kovalamayı sever, her hafta banko 3 tane sakat ya da cezalıyı elıyle koymuş gıbı bulur, kadrosunda yer verır mutlaka :)

Hazır Tolga Güven ve Malatyaspor demışken devam edeyım. Hatta şımdıye kadar nasıl yazmamışım ona da hayret ettım kendıme. Çocukluğumuzun futbol anılarında mutlaka bir yeri vardır Malatyaspor'un transfer ettiği Brezilyalıların. Tek kanallı Tvlerımızde TRT, haber bültenininde Dünya Şampiyonu apoletli 3 Sambacıyı stüdyoda top sektirirken canlı yayında vermişti. O zaman çok büyük bir transferdi bu. Mahalle maçlarımızda 3 büyüklerin dışından da seçilecek futbolcu opsıyonu getirdiği için, o zamanlarda 7-8 yaşlarında olan bizler için daha da önemliydi bu transfer. Tolga'yla bağlantısına gelince :

Ancak kim ne derse desin Brezilyalılara yönelik en büyük transfer bombaları 1980’li yılların ortalarında Malatya’da patladı. Sarı-kırmızılı kulüpte dönemin başkanı Nurettin Güven’in yalnızca hayalleri değil, parası da büyüktü. Türkiye’nin, Brezilyalı yıldızları yalnızca ekranlardan izleyebildiği o yıllarda Sambacılar’ın üç ası kaleci Carlos, Eder ve Serginho’yu transfer etti Güven. İspanya’daki 1982 Dünya Kupası’nda Brezilya’nın ilk 11’inde sahaya çıkan masal kahramanlarının Malatyaspor’a transfer olduğuna kimse inanamıyordu. İstanbul Yeşilköy Havaalanı’nda 300’ü aşkın araba konvoyuyla karşılanan F.Bahçe teknik direktörü Zico’nun da takım arkadaşları Carlos, Eder ve Serginho, gerçekten Malatyasporlu oldular.

3 yorum:

t2 dedi ki...

link verdiğin yazıda Tolgadan bahsettiğimi sanmıyorum ben!

Engin Gürses dedi ki...

Sanma sanma da kanma :

Bakınız sevgili Tolga Güven memleketinin puanını çabalayarak ve de hakederek nasıl da hanesine yazdırdı. Helal olsun Malatya 44. Son sırada da olsan bu gönülde birincisin. İstesen olmaz!

Geldik bu haftaki 'En'lerimize. Bakalım kimler dereceye girmiş , kimler bizleri gülümsetmiş.

'En' isabetli : Tunç Bozacılar (Mehmet Çakır'ı kaptan yapması)
'En' 'En' isabetli : Tolga Güven (Memleketinin puanını alması-44)

Engin Gürses dedi ki...

yazı uzun mu geldı okuması ???