Recent Posts

27 Ekim 2009 Salı

Bir 1'ol Sezgin Röportajı


Tele Röportaj etiketi vallahi hayırlı oldu . 28 kişilik güruhumuzun tanınmayan , bilinmeyen ve merak edilen yarışmacıları böylece gün yüzüne çıkmış oldu . Yüzüne bakarak tanıştığımıza memnun oldum demeden bir öncesi ; Tele Röportaj etiketi . Bu akşamki konuğumuz işte karşınızda . Kendisi 32 yaşında . İki senedir sevdamıza ortak olmakta ve sitelerimizin logosunu (banner) yapmakta . İsyankarlığı herkesin anldığı gibi anarşizmden değil ağlama kavramından ileri gelmekte . ''Bu hafta çok zor abi'' cümlesinin en çok yakıştığı insan . Ve Birol Sezgin sorularımızı cevaplamakta ...

Tunç Bozacılar : Birol ? Abi naber ?
Birol Sezgin : Ne olsun be abi ...
T : Bu oyuna karşı soğuk durduğunu düşünüyorum . Sanki biraz hevesli değilsin gibime geliyor yanılıyor muyum ?
B : Aslinda soğuk degilim biraz daha mütevazi takiliyorum sadece . Hafta birincisi olayim yok yil sonunda ilk bese gireyim diye bir hirsim yok gibi .
T : Geçen sezon her hafta başında ''Bu hafta çok zor abi'' diyordun . Bu sezon başı ise ''Bu sezon çok zor abi'' dedin . Bundan daha ileriye gitmeyi düşünüyor musun ? Mesela ''Bu yüzyıl çok zor abi'' gibi ?
B : Bu sezon zor tabi ki rakip ne kadar cok olursa o kadar da zor oluyor . İsin asli hayat zor be abi :))
T : Zor vallahi . Peki ilk BFFK'da olmadığın için pişman mısın ? Bu zehrin kanına daha önce girmesini ister miydin ? Bunu hem ebedi puan cetveli için soruyorum hem de fantezi futbol muhabbetinin güzelliği için soruyorum .
B : Tabiki ebedi puan cetvelinde bir sezonum eksik oldugu icin altlardayim puan ortalamasi baz alinip bakildiginda nerde oldugumu sen dusun :))
T : Çok güzel bir fikir . İlk boş vaktimde bununla ilgileneceğim . Kadro yapma sürecinden biraz bahseder misin ? Neler yapıyorsun , araştırma , kaptan tercihi , spor siteleri vs vs. ?
B : Gecen sezondan beri fix Pazartesi gunu haftanin maclarini yazip mönitorumun bir kosesine asiyorum , calisirken zaman zaman bakip galip gelebilecek takimlari kendimce belirliyorum . Zaten spor gazetelerini hergun ayrintili okudugum icin biseyler cikiyor ortaya . Çarsamba gunu yada Persembe gunu kadronun taslagini yapiyorum daha sonra akraba ile (Mahmut Aras) fikir alisverisi yapiyoruz ve kadro sekilleniyor (Ne yalan soyliyeyim son haftalarda cok yardimi dokundu) .
T : Akraban ile fantezi futbol konusunda başından geçen komik hikayelerini bizimle paylaşır mısın ?
B : Gecen sezon telefonda akrabayla takimlari konusuyoruz . Zorla bana ALI ZITUNI'yı aldırdı . -1 aldim . İkinci saridan kirmizi gordu bir de yanlis hatırlamiyorsam (sen suslersin burayi # aynen böyle yazdı Birol Sezgin . Süslemeye gerek yok aşağıdaki iki link hoş bir nostalji yaratacaktır) .

FF Kahramanları # 2 : Ali Zitttuni
Appendix Vermiformis


T : Geçen sene 26 hafta boyunca durdun , sonra son 8 hafta da 2 kere birinci oldun . Bu sene de o kadar bekleyecek misin ?
B : Elimden geleni yapiyoum galiba Besiktas'in ilk haftalardaki kotu durumu bizi de etkiledi .
T : Geçen sene 13 kişide 10.cu oldun . Peki bu seneki hedefin nedir , 14.sün ve sene sonunda kendini nerede görüyorsun ? Bu seneye dair düşüncelerini merak ediyorum . 28 kişi , zirvede süpriz isimler vs. vs.
B : Beklicez ve gorucez :))
T : Cevap çok politik oldu . Neyse , örnek aldığın ya da başarılı olduğunu düşündüğün kişiler var mı ? Bu oyuna nasıl başladın , kim başlattı ?
B : Ya bana bu zehri enjekte edeni bi yakalarsam varya (asker dokunamam bi hafta sonra gorur gununu) .
T : Beşiktaş'ı sevdiğini biliyorum . Hiç duygusal zaaflıklarla elin Beşiktaş takımdan bir oyuncuya gidiyor mu? Bununla ilgili bir örnek var mı geçmişte ?
B : Delgao'yu surekli almaya calisiyordum bu senede Tabata'ya gidiyor elim .
T : O elden bende de var .) Bizim logoları yaptığın için bir kez daha teşekkür ediyoruz bu arada , yeri gelmişken tekrar hatırlatayaım dedim . Sadece Fantezi Futbol ile ilgili efsane bir logo yaratma düşüncen var mı ?
B : Aklima cok guzel bi fikir gelirse neden olmasin ! Bazen kagitlara biseyler karaliyorum ama soft ortamda olmuyor istedigim gibi atiyorum hepsini.
T : Atletico İsyan'dan İsyankara geçiş sürecini bize biraz anlatır mısın ? Ve Tatminkar ile ilgili düşüncelerin nelerdir ?
B : Gecen senede İsyankardim ama accountta bi problem oldu ve iki hafta giremedim . O yuzden Atletico İsyan oldum bu sene , tekrar eski benligime geri dondum . Duygusal baglarim var isyankarla .
T : İsyankar olarak en son isyanın kime acaba ?
B : Mustafa Denizli'ye . Tabata cikar mi orda ? Yedi bizim puanlari .
T : Sence bu sene kim şampiyon olur , ilk devreyi kim önde kapatır ?
B : Bartans ilk yari lideri olur ama şampiyon ya Engin ya da Tunç olur .
T : Eyvallah . En çok tercihlerini beğendiğin yarışmacı kim ?
B : Seçkin iyi tercihler yapiyor bence .
T : Neden yazı , yorum ya da post yazmıyorsun ?
B : Vaktim olmuyor firsat buldukca yorum yaziyorum .
T : Röportaj bitti , son olarak Fantezi Futbol ile ilgili düşüncelerin ...
B : Bu bir zehir cocuklarin erisemeyecegi yerde bulundurulmali bence :)))

6 yorum:

Engin Gürses dedi ki...

Bundan daha ileriye gitmeyi düşünüyor musun ? Mesela ''Bu yüzyıl çok zor abi'' gibi ?

koptum burada :)

Engin Gürses dedi ki...

bunu telefonla mı yaptınız ???

1 haftaya kalmıyorum olm. hıdrı meydan. Sen yenı turku, lıvanelı cdsını hazırla ...

eray dedi ki...

süper olmuş

eray dedi ki...

Engin sırada sen varsın. tunç ilgilenecek senle ... Bilgin olsun

t2 dedi ki...

bilgin olsun derken , engin kardeşi bilgin ile yapsın :)) kardeş kardeş anlaşırlar :)

eray dedi ki...

bilgin olsun derken bilgin de olsun röportajda :)