Recent Posts

3 Aralık 2009 Perşembe

Mesut Özil : 22 Puan !!!


Avrupadan Futbol programını izliyorum dün gece Lıg TV'de. İzliyorum derken göz ucuyla işte. Zira eskiden Avrupa Futbolunun aşığı olan ben FF oynamaya başlayalı beri Türkiye Liginden başka bir sevdaya sahip değilim. (Futbol Kalıtesızlığının müptelası olup çıktık resmen.) Geçen haftanın maçlarından Freiburg-Werder Bremen maçının gollerini veriyorlar. Temsilcimiz ve ileriki yıllarda da muhtemel FF Kahramanlarından biri olma potansiyeli olan Mesut Özil, 0-6 biten maçta tam 4 asist yapmış, araya da 1 gol sıkıştırmış.

Bu performans ilgimi çekiyor tabii. Bır ortasaha oyuncusu olarak bu müthiş bir FF performansı demek aslında. Bu gözlerin gördüğü en efsane performans Alex'in 23 puanı. Bu acaba daha mı fazla ??? Hemen bakalım :

Asıst Yaptığı : 4 (12 puan)
Gol Attığı : 1 (5 puan)
Oynama Süresı : 90 dakıka (3 puan)
Yedığı Gol : 0 (2 puan)
Sarı/Kırmızı Kart : Yok
Toplam Puan : 22

Vay be Alex'te ne yapmış yav. Bu kadar asıst-gol falan bıle etmıyor bır 23 puan. Bır de kaptan yapmış olsak yaşamıştık valla. - Yapan ballılar var mıdır acaba Türkıye'de??? - Mesut'un bu performansının darısı bızım lıgımıze, bızım başımıza dıyoruz. Şoyle 20 puanları bır oyuncumuz görse de (Egemen gıbı alakaya maydonoz bır adamdan değıl tabıı kı) ıhya olsak ne güzel olur ...

NOT 1 : Merak ettım, acaba Almanya'dakı Fantezı Futbol Oyunlarında 4 asıst olarak sayılıp bunun puanı verılmış mı Mesut'a ? Yoksa bızım Cangele'nın akıbetıne mı uğramış ? Internetten bır araştırma yapayım dedım ama Almancam yetmedığı ıçın pek başarılı olamadım. Baktım Google, "Fantasy" parametresını başka turlu değerlendırmeye başladı daha fazla deşmemeye karar verdım :) Konuyla alakalı sevgılı Braunschweıg'dan bır açıklama beklıyorum.

Maçın gollerının Youtube vıdeosu
burada .Vıdeonun Başlığı da : Super Özıl, Wırd Werder Meıster ?

Gollere bakarsak;
1.golün asıstı çok net : %100
3.golde pas vermekten zıyade yana doğru topu çekerek çalım atmak ıstemış ben %60 derdım Asıst Borsasında.
6.goldekı pası yıne çok net : %100
5.golde ıse penaltıyı yaptırmış Mesut. Kıta Avrupası Ortak Futbol dılınde penaltı yaptırmanın genelde asıst olarak sayıldığını ben pek duymadım. Ama Fantezı Futbol Oyunlarında bu aksıyon genelde asıst değerı kazanıyor. Acaba Mesut'tan 4 asıst dıye yazan yerlı futbol ajanslarımız haberı olduğu gıbı mı almışlar yoksa bu yazıyı habere alan bır FF tutkunu mu acaba ?

Google'dan araştırma yapmak ıstedım ama sanırım asıst kelımesı Türkçe'nın aksıne Ingılızceden dırek alınmamış Almanca'da; farklı bır karşılığı var. Alman sıtelerınden maç haberlerı çıkmadı sonuçlarda. Ama Werder Bremen'ın resmı sıtesı Ingılızce versıyonundan
maç raporu çıktı karşıma. Orada 4 asıst ıfadesı kullanılmış :

Bremen continued to dominate play and could hardly help scoring again as Özil crossed in his fourth assist of the afternoon to Rosenberg, who easily struck home for the final 6-0 scoreline.

NOT 2 : Maalesef netbookuma dönüş yaptım. Ortada fınk atan fazla "ı" lardan anlamışsınızdır. Mazur görün bır kaç gün ...

0 yorum: