Recent Posts

28 Şubat 2010 Pazar

İlkokul 1 Öncesi ...


Şu Emre Ocakoğlu gerçekten alem bir adam yaa ... Bu oyunu neredeyse sadece istatistiklere bakarak oynuyor adam. Futbol izlemeyi sevmiyor. Sürekli ligi takip etmek adama zül geliyor. Aslında Fantezi Futbolu seviyor mu ondan bile şüpheliyim. Her sene başında sezon başlarken offf sezon başlıyor yine kadro kurmalarla uğraşıp duracağız diye veryansın ediyor. Ama her sene de katılmadan duramıyor BFFK'ya.

Aslan burcunun baskın özelliğinin aksine Ben bu oyunu bilmiyorum abi deme tevazusunu gösteriyor. Maçları hatta özetleri dahi izlemediği için kadro kurma sürecinde oyuncuların maçtaki form durumlarını hiç ama hiç umursamıyor. İstatistiklerini çok iyi bilip de saha içinde görse tanıyamayacağı tonla adam vardır. Örneğin Kamanan'ın zenci olduğunu öğrenmesi için yarım sezon geçmesi gerekti. Ama en azından Tavla, Briç, Guguç gibi oyunlarda da istatistiklere ve bilimselliğe çok önem verdiği için aslında kendi içinde bir tutarlılığı var ... (yakışıklı değil ama sempatik)

Emre'nin oyuncu seçimindeki en önemli kriterini açıklıyorum şimdi : Geçen hafta gol-asist yapıp yapmamış olma !!! Çokça duymuşumdur ondan Geçen hafta oynamış bu adam Paşa ben bunu alıcam, Geçen hafta asist yapmış diye aldım ben bunu, Aaaa bak geçen hafta gol atmış bu, geçen hafta 60'dan az oynamış, geçen hafta, geçen hafta, geçen hafta ... Hobilerim müzik dinlemek, DVD'den film izlemek. En sevdiğim film : I Know What You Did Last Week

Kadrolarını alın inceleyin, bir önceki haftanın kaçan balık listesini lamba gibi görürsünüz orada :) İlkokul 1 :)

Bu yazının ilham kaynağını anlatayım şimdi : Ozan İpek geçen hafta 16 puan almış. Vaktinde oturtmuş olan kadrosuna, ekmeğini yemiş o hafta. Bizim gibilere ise İlkokul 1'lik yapıp kadroya bu hafta almak kalmış. Hadi biz yaptık tamam da, Ozan İpek'i kaptan yapmak nedir yav ???

Emre ne diyeyim, Sen Anaokulusun, Kreşsin, Okul Öncesisin hatta Oyun Grubusun ...

PS :
Bir de gelmiş beni 18 kere arıyor maçtan sonra Paşa, ilk golde asist var mı , ikincinin asisti Ozan mı ? diye zorluyor :)

0 yorum: