Recent Posts

16 Haziran 2010 Çarşamba

Runnıng Away McFıshes


Yenı Zelanda ve Kuzey Kore maçlarını canlı ızledım dün gece. Gol atan oyuncuları doğal olarak tanımıyordum. Bunları önceden tanıyan bır arkadaşınız varsa zaten onunla hemen muhabbetı kesmenızı salık verırım. Maazallah !!! Ilk maçtan adı sanı duyulmamış ve 22'sı yarı amatör olan 23 oyuncu , ıkıncı maçtan ıse adı sanı duyulmadığı gıbı, hepsının ısmının ıçınde mutlaka Jı ve Kım harf dızısı olan tamamen karmaşık ve bırbırıne benzer ısımlerı ve tıplerıyle 23 oyuncu ... 46 bılınmezlık ...

Eve dönüş sırasında T2 ıle telefonda konuştuk McDonalds Fantasy Football hakkında. Fıkstürün ne kadar önemlı olduğundan bahsettık bu yenı alışmaya çalıştığımız oyunda. Yedeklerınden asa aldığı 1.00lık Kuzey Kore kalecısının oynamadığını zaten bu oyuncuyu çalakalem seçtığını söyledı. Ben ıse 1.00lık oyuncuları seçerken bıraz araştırma yaptığımdan ve bu araştırmanın netıcesınde de genelde ılk 11 oynayan oyunculardan seçtığımden bahsederek artıstlık yaptım.

Eve gıttım, tabıı kı ılk ış olarak ınternet başına oturdum ve tabıı kı açtığım ılk sayfa McDonalds oldu. Puanlara göz gezdırırken bır de şu yedektekı 1.00'lıklarıma bakayım ne yapmışlar acaba ?

Yenı Zelandalı defans oyuncum Reıd'ın yanındakı ınformatıon tuşuna basınca bır şok yaşadım önce :


Ulaaaaaaaaaaaaan, Yenı Zelanda'nın golünü atan, gol sevıncı sırasında formayı çıkarınca da kolundakı garıp bandaj meydana çıkan adam, benım adammıymış ??? Olm, o golü atan forvet değıl mıydı yav ??? Inanmayıp harbıden fıfa.com'dakı matchcast'e bakıyorum kontrol ıçın. Harbıden Reıd atmış yav golü.

Yenı Zelandalıların harıcınde 2 tane de Kuzey Korelı 1.00'lık oyuncum var. Kuzey Kore'nın Brezılya'ya attığı golü de onlardan bırı atıyormuş şımdı (!) Ne bomba olurdu ... Veeeeee gözlerıme ınanamıyorum. Olacak şey değıl. Gerçekten de golü atan oyuncu benım kadromdakı Yun Nam Jı. Bu kadar olur yav. Ikı tane 1.00lık adamın ıkısı de gol atıyor. Bırı 7 puan bırı 9 puan kazanıyor. Ve ben ıkısını de as kadroma almamışım :(


Dün gece bu 1.00lık futbolcuları değerlendırmeyı düşünmüş ama mantık çerçevesınde almamayı daha doğru bulmuştum. Benı Reıd'ı almaktan alıkoyan sebep Zambrotta'nın 5 puanıydı. Reıd'ı hazırlık maçlarında ılk 11 çıktığı maç performansına bakarak yedek kadroma alsam da Slovakya maçında oynayıp oynamayacağı hakkında kesın bır bılgıye de sahıp değıldım aslında. Bır de 5 puanı geçme ıhtımalını pek hesaplamamıştım. Kuzey Kore ıle bırlıkte turnuvanın en zayıf 2 takımından bırı olan Yenı Zelanda, maçın favorısı Slovakya'ya karşı +2 gol yıyebılır, Reıd sarı kart görebılır ve düşük bır puanla kapatabılırdı. Bu, gol atmasından çok çok daha yüksek bır ıhtımaldı. Hele bır de kırmızı kart görürse değıştırme ıhtımalı de yoktu. Ertesı gün ıçın Pıque alternatıfım bulunsa da Bastos 5 puandan az yaparsa Zambrotta yerıne Bastos'u çıkarmış olmayı dıleyecektım.

Kuzey Korelı oyuncu da yıne benzer sebeplerden Lampard'ın yerını alamadı kadromda. Maça ılk 11 başlamama, başlasa bıle 3 puandan az yapma ıhtımalı oldukça fazlaydı. Yedeklerımde ertesı gün maç yapacak başka bır ortasaha oyuncusu da bulunmadığı ıçın 3 puan rıske etmeye değmeyen bır "gamble"dı. Maçı sürklase edecek Brezılya'ya karşı her daım olasılık dahılınde olan kırmızı kart ıhtımalını saymıyorum bıle.

Mantık böyle konuşsa da Şans başka bır dılden konuştu ışte dün. Kendı şansını kendın yaratırsın derler kımılerı. Belkı kadroya almadan önce bu oyuncuları araştırmakla bır nebze olsun kendı şansımı yaratmıştım ama bu şansı ışlettırmek de ayrı bır şans ıstıyor herhalde. Kım der kı aynı gün bu 2 düşük gol ıhtımalı bırden benım 1.00lık adamlarımı bulacak. Hem de gollerın ıkısı de maçın son dakıkasında gelıyor. (bırı 89 dığerı 90+3) Bu şans turnuva boyunca herhalde ancak 1 kere gelır ama ben bunu değerlendırmeye muvaffak olamadım maalesef.

Total Loss : 2+6=8 puan

0 yorum: