Recent Posts

5 Kasım 2009 Perşembe

Erhan Güven'in Gecikmeli Asisti


Eskişehir maçını izlerken Ekrem'in attığı golle sevindikten sonra aklıma direk Martin Palermo'nun geçen ay attığı 40 metrelik kafa golü gelmişti. Bloglarda kendine çok yer bulan bu gol en uzun mesafeli kafa golleri arasında da Dünya Rekorunu ele geçirmişti. Bizim golde de aynı bunun gibi, hatta benim fikrimce 50 metreye yakın mesafelik defanstan atılan bir kafa pası vardı. (YouTube Linki) Bu da bizim ligimizin en uzun mesafeli kafayla yapılan asist rekoru olabilirdi. Beşiktaş defansından İbrahim Toraman kadromda olduğu için asistin kimin tarafından yapıldığı beni yakından ilgilendiriyordu. Yorumlarda da pası vereni saptamaya çalışmış ama - Birol'un dikkatli incelemesi sonucu yüksek ihtimalle Erhan Güven olduğunu düşünmekle beraber - buna tam muvaffak olamamıştık. Daha sonra ise Seço'nun uyarısıyla pas yere düştükten sonra Doğa'nın kafayla topa dokunduğunu ve Ekrem'in önüne indirdiğini dolayısıyla pozisyonun asist olarak değer kazanmayacağını saptamış ve mutabık kalmıştık.
Bunun üzerine Asist Borsası'nda da şöyle yazmıştım :

Eskışehır - BJK
0-1 : Yok - Doğa vermış kafayla

Bunları 1 hafta gecikmeli niye mi yazdım ? Az önce kadromu yapmak üzere Lig Tv istatistiklerine bakarken Erhan Güven'in karşısında 10. haftada 44 dakika ve 1 asist yazdığını gördüm. Erhan'ın 50 metrelik kafa pası asist olarak sayılmış Mayıncı Kuruluş tarafından. Artık Doğa'nın kafayla dokunuşu onların da gözünden mi kaçtı yoksa bilerek, görerek bu tip pozisyonlara asist verildiğini ilan eden bir referans pozsiyon mu bu, bilemeyeceğim. Ben de haftanın sonunda Kesinleşmiş Asistleri post olarak yazarken bu pozisyonu check etmemişim demek ki kesin verilmez diye. Yalnız ilginçtir siteden de kimse farketmemiş bunu. Ben burdan bunu düzeltmiş olayım ama belli oldu bizim sitenin bir iç denetim ve kontrol mekanizmasına ihtiyacı var. Price Water House Coopers'dan arkadaşlara ben çıtlatayım durumu bi ...

2 yorum:

Seçkin Köksal dedi ki...

Engin teessüf ederim. Benim gibi 5 yıllık bir denetçi varken Price'dan falan arkadaşlar ne oluyor yaw? Ben bunu farketmedim çünkü akıl almaz bir durum. O pozisyonda nasıl asist olur? Asist ancak Doğa'ya tersten olur.

Engin Gürses dedi ki...

price dediysem etiket olsun diye :)senin işinin ehli olduğunu biliyorum ...